Локомотив (Пловдив) удържа успеха над борбен Царско село

Локомотив (Пловдив) надви трудно Царско с 1:0 в мач от 21-ия кръг на efbet Лига на стадиона в парк Лаута. Димитър Илиев (41) отбеляза единственото попадение в мача. Капитанът на "смърфовете" беше точен от дузпа, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле на Пиер Зебли. Гостите от София също имаха своите възможности в мача и не се дадоха никак лесно на Локомотив.

29 Локомотив (Пловдив) - Царско село

В 8-ата минута Димитър Илиев центрира хубаво от пряк свободен удар, като намери Райън Бидунга, който пое на гърди и вкара. Веднага обаче след това бе вдигнат флагът за засада и попадението не бе признато. 5 минути по-късно Пламен Крумов стреля добре от фаул, но ударът му премина покрай страничния стълб. В 20-ата минута Седрик Каломбо влезе в наказателното поле и потърси шут към далечния ъгъл. Изстрелът му обаче беше много неточен и в ситуацията Локомотив си отдъхна.

В 38-ата минута Локомотив получи правото да изпълни дузпа. Петър Витанов беше намерен в наказателното поле, след което върна топката назад към точката на дузпата. Там Бирсент Карагарен нанесе удар, който срещна ръката на Пиер Зебли. След няколко минути ВАР потвърди решението на съдията Иво Андреев, а зад топката застана щатният изпълнител на 11-метровите наказателни удари в Локомотив - Димитър Илиев. Капитанът на "смърфовете" на сгреши и така домакините поведоха в резултата.

Царско село реагира бързо с удар на Реди Каса, при който Лукас Рейдър трябваше да плонжира, за да спаси.

В 51-ата минута Александър Тунчев трябваше да прибегне до принудителна смяна. В игра се появи Венсан Марсел на мястото на контузения Лукас Салинас. В 57-ата минута Джереми Петрис стреля от границата на наказателното поле. Ударът му по земя не затрудни Лукас Рейдър и вратарят на пловдивчани улови топката лесно. В 61-ата минута Йосиш Томашевич шутира от движение, но встрани от вратата.

В 77-ата минута гостите организираха добра контраатака. При нея те имаха числено предимство, но появилият се от резервната скамейка Венцислав Христов предпочете сам да завърши с удар от далечна дистанция, който Рейдър отрази.

В 83-ата минута Димитър Илиев изведе Венсан Марсел с хубав пас в наказателното поле. Халфът опита да прехвърли елегантно стража Гуидо Гуериери, но изпълнението му не бе от най-добрите.

ЛОКОМОТИВ - ЦАРСКО СЕЛО 1:0
1:0 Димитър Илиев (41 д)

Стартовите състави:

Локомотив (Пд): 71. Рейдър, 61. Бидунга, 20. Петрович, 4. Гомис, 34. Витанов, 7. Умарбаев, 50. Томашевич, 9. Карагарен, 16. Салинас, 14. Илиев, 99. Боруков.

Царско село: 1. Гуериери, 7. Петрис, 8. Абу, 9. Яфа, 10. Каса, 15. Зебли, 17. Масела, 23. Каломбо, 44. Николаев, 66. Витурини, 71. Крумов.